خانه / اخبار / ترفندهای بستن چمدان در سفر
تور بدروم لحظه آخری

ترفندهای بستن چمدان در سفر

ترفندهای بستن چمدان ؛ خداحافظی با روش‌های قدیمی!

شما هم از آن دسته افرادی هستید که وقتی می‌خواهید سفر کنید، بعد از خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل، برای بستن چمدان دچار استرس می‌شوید؟ ممکن است بخواهید وسایل زیادی همراهتان به سفر ببرید و نگران باشید که تمام آن‌ها را چطور در چمدانتان جا دهید. یا همیشه موقع بستن چمدان یک سری از وسایل ضروری که در سفر به آن‌ها نیاز دارید را از قلم بیندازید و هنگام رسیدن به مقصد با دسته‌ای از وسایلی که آن‌ها را در منزل جا گذاشته‌اید مواجه شوید. اما استرس نداشته باشید! اگر با بستن حرفه‌ای چمدان آشنا باشید دیگر با مشکل مواجه نمی‌شوید. کافی است این مطلب را بخوانید تا با ترفندهای بستن چمدان در سفر آشنا شوید و دیگر هنگام سفر، نگران بستن چمدان خود نباشید. این‌ ترفندها حاصل تجربه دوستداران سفر است، کسانی که دائما در سفر هستند و با اصول بستن چمدان آشنایی دارند. با فلای تودی همراه باشید.

۱. همیشه با یک چک لیست شروع کنید

ترفندهای بستن چمدان
ترفندهای بستن چمدان

شاید این ترفند کمی ابتدایی به نظر برسد. اما مطمئن باشید که همیشه موثر واقع می‌شود. اگر قبل از سفر لیستی از وسایل مورد نیاز خود تهیه کنید و هنگامیکه هر کدام از آن‌ها را داخل چمدان می‌گذارید کنار نام آن وسیله روی کاغذ علامت بزنید مطمئن باشید که چیزی را از قلم نمی‌اندازید و قطعا بهترین راه برای گریز از فراموشی است. البته بعد از اینکه بستن چمدان خود را تمام کردید بهتر است یک بار دیگر چک لیست را مرور کنید.

۲. چمدان خود را وزن کنید

میزان بار مجاز هر ایرلاین متفاوت است، پس همیشه قبل از سفرهای هوایی، از مقدار بار مجازی که می‌توانید با خود حمل کنید آگاهی داشته باشید و بعد از بستن چمدان آن را وزن کنید تا در فرودگاه با هزینه‌ای که برای اضافه بار باید بپردازید سورپرایز نشوید!

۳. لباس‌های خود را به روش کن ماری (KonMari) در چمدان بگذارید

ترفندهای بستن چمدان
ترفندهای بستن چمدان

یکی از بهترین ترفندهای بستن چمدان و یک از کارامدترین روش‌ها برای قرار دادن لباس‌ها در آن استفاده از روش کن ماری است. وقتی می‌خواهید لباس‌هایتان را در چمدان بگذارید آن‌ها را به روش معمول تا نزنید! بلکه با روش کن ماری آن‌ها را لوله کنید. اگر از این روش استفاده کنید حتما متعجب خواهید شد. در نهایت ناباوری می‌بینید که چقدر فضای خالی در چمدانتان دارید! علاوه بر این می‌توانید از تقسیم کننده‌‌ها استفاده کنید و به این ترتیب وسایلتان را به صورت سازماندهی شده بسته بندی کنید.

۴. لباس‌های مورد نیاز را در لایه بالایی چمدان قرار دهید

چمدان را به سه قسمت تقسیم کنید. لباس هایی که لوله کرده اید را زیر لباس‌های دیگر بگذارید، لباس‌های بلندتر مانند دامن و شلوار که نباید بیش از حد تا شوند را در لانه میانی و  لباس‌هایی که فکر می‌کنید زودتر به آن ها احتیاج پیدا خواهید کرد را روی لباس‌های دیگر بگذارید. و در نهایت کمربند چمدان را روی لایه آخر ببندید.

۵. انتخاب لباس‌هایی با رنگ خنثی

قبل از سفر برای لباس هایی که دوست دارید بپوشید برنامه ریزی کنید و لباس‌های مورد علاقه تان را داخل چمدان بگذارید. می‌توانید تعدادی از لباس‌هایتان را رنگی بردارید اما تعدادی را هم به رنگ خنثی انتخاب کنید تا اگر روزهای بیشتری در سفر ماندید بتوانید آن‌ها را با لباس‌های دیگرتان ترکیب کنید.

۶. از چمدان‌‌های سبک استفاده کنید

ترفندهای بستن چمدان
ترفندهای بستن چمدان

تا جای ممکن از چمدان‌های کوچک برای بستن بار سفر استفاده کنید، چرا که هر چه چمدانتان بزرگ‌تر باشد بیشتر تمایل دارید آن را پر کنید. همچنین سعی کنید چمدان‌های قدیمی را کنار بگذارید و از چمدان‌های جدید که سبک‌تر هستند برای سفر استفاده کنید.

۷٫ وسایل با ارزشتان را در کیف دستی بگذارید

گم شدن چمدان و یا جابجا شدن آن در فرودگاه ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. پس بهتر است که وسایل ضروری و با ارزش خود را داخل کیف دستیتان بگذارید و همراه خود به کابین هواپیما ببرید. اگر چنین وسایلی همراه خودتان باشند، به شما نوعی آسودگی خاطر می‌دهد و دیگر نگران گم کردن آن‌ها نخواهید بود.

۸. برای حمل مواد بهداشتی و مایعات از ظرف‌های کوچک استفاده کنید

ترفندهای بستن چمدان
ترفندهای بستن چمدان

این مورد در رابطه با مواد مایع و آرایشی بهداشتی بسیار موثر است. برای مثال استفاده از وسایلی مثل کرم و عطر در طول سفر ضروری است. اما لازم نیست یک قوطی کرم بزرگ و یا شیشه عطرتان را همراهتان ببرید، بلکه می‌توانید یک ظرف کوچک تهیه کنید و به اندازه نیازتان در سفر آن را از موادی که می‌خواهید پر کنید. از طرف دیگر، این روزها در تمام هتل‌ها به شامپو و وسایل بهداشتی دسترسی دارید و بهتر است که شامپو و صابون را داخل چمدانتان نگذارید، اما اگر می‌خواهید در طول سفر از وسایل بهداشتی خود استفاده کنید و نمی‌خواهید برای خرید آن‌ها در شهر مقصد هزینه کنید، می‌توانید مقداری از آن را به اندازه نیازتان در سفر، در ظرف کوچکی بریزید و خود را از حمل بار بیش از اندازه راحت کنید.

۹٫ از پک‌های بسته بندی استفاده کنید

ترفندهای بستن چمدان
ترفندهای بستن چمدان

استفاده از پک‌های بسته بندی یکی از بهترین ترفندهای بستن چمدان است. این روش نه تنها با شما کمک می‌کند تا وسایل خود را سازماندهی کنید و به آن‌ها نظم دهید، بلکه باعث می‌شود وسایلتان فضای بسیار کمتری در چمدان اشغال کنند.

۱۰. با خودتان ساک دستی اضافه بردارید

شاید به ذهنتان هم نرسد که چقدر ممکن است در طول سفر به ساک دستی و یا کیف‌های پلاستیکی زیپی که وزن کمی هم دارند، نیاز پیدا کنید. اما می‌توانید از این ساک‌ها برای بسیاری از وسایلتان مانند لباس‌های کثیف و یا اقلامی که در سفر خریداری کرده‌اید و نیاز به بسته بندی دارند استفاده کنید. از طرف دیگر می‌توانید کفش‌های خود را هم در این کیسه‌ها بگذارید تا بقیه لباس‌هایتان را آلوده نکنند.

۱۱. مایعات و وسایل بهداشتی را در بسته بندی جداگانه قرار دهید

ترفندهای بستن چمدان
ترفندهای بستن چمدان

یکی از ضروری‌ترین ترفندهای بستن چمدان استفاده از کیف جداگانه برای بسته بندی مایعات و وسایل بهداشتی است. حتما هنگام قرار دادن مایعات داخل چمدانتان آن‌ها را از دیگر اقلام سفر جدا کنید. بهتر است برای بسته بندی این موارد از کیسه‌های پلاستیکی زیپی استفاده کنید. با اینکار اگر خودبخود ظرف مایعات در چمدان بترکد و یا مواد آن به بیرون نفوذ کند، بقیه وسایل سفرتان را آلوده نمی‌کند.

۱۲. از ورق‌های رطوبت گیر استفاده کنید

اگر می خواهید که لباس‌هایتان داخل چمدان بوهای عجیب و غریب نگیرند کافی است که از ورق‌های رطوبت گیر در چمدان خود استفاده کنید. این ورق‌ها رطوبت اضافی لباس‌های شما را می‌گیرند و باعث می‌شوند که در فضای بسته چمدان بوی بد نگیرند.

۱۳. لباس‌های سنگین را هنگام ورود به هواپیما بپوشید

ترفندهای بستن چمدان
ترفندهای بستن چمدان

تا جایی که می‌توانید برای سفر از لباس‌های سبک استفاده کنید، اما اگر قصد دارید ژاکت و یا بوت همراهتان به سفر ببرید، آن‌ها را هنگام ورود به هواپیما بپوشید تا هم فضای بیشتری در چمدانتان داشته باشید و هم وزن بارتان کمتر شود.

۱۴. برای گرم شدن از چند لایه لباس استفاده کنید

قبل از سفر حتما آب و هوای مقصد خود را بررسی کنید تا بدانید چه لباس‌هایی برای سفرتان مناسب هستند. اما اگر به جایی سفر می‌کنید که آب وهوای غیر قابل پیش بینی دارد و ممکن است در اوقاتی از ساعات روز سرد شود، بهتر است به جای برداشتن یک ژاکت سنگین، چندین لباس را روی هم بپوشید تا به این ترتیب گزینه‌های بیشتری هم برای پوشیدن لباس داشته باشید.

۱۵. همیشه مقداری فضای خالی در چمدانتان نگه دارید

ترفندهای بستن چمدان
ترفندهای بستن چمدان

و اما آخرین و شاید یکی از مهم‌ترین ترفندهای بستن چمدان، نگه داشتن مقداری فضای خالی در چمدان است. حتی اگر به سفری می‌روید که قصد خرید ندارید، بعد از بسته بندی حتما مقداری فضای خالی در چمدانتان باقی بگذارید. ممکن است در سفر واقعا شیفته چیزی شوید و آن را بخرید اما وقتی می‌خواهید آن را داخل چمدان بگذارید، ناگهان متوجه می‌شوید که کوچک‌ترین جایی برای آن ندارید!

نوشته ترفندهای بستن چمدان در سفر اولین بار در سفر و گردشگری. پدیدار شد.

تور ارزان بدروم

درباره ی seobartar

همچنین ببینید

رزرو هتل در قم

نوشته رزرو هتل در قم اولین بار در قاره پیما. پدیدار شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *